Hardy Konjakimaja

HARDY KONJAKIMAJA – 150 AASTAT HAUTE COUTURE VAIMUS

Maison Hardy konjakimaja on saanud nime inglise džentelman Anthony Hardy järgi. Londoni veini- ja alkoholiärimehena külastas ta töö-asjus sageli Konjaki piirkonda. Olles lummatud selle sarmist, kolis Anthony lõpuks 1863 aastal Konjakisse elama. Samal ajal asutas ta ka omanimelise konjakimaja -Maison Hardy.  Armastusest Prantsusmaa ning pranstslaste vastu, otsustas Hardy muuta enda eesnime prantsusepäraselt  Antoine-ks ning oma konjakimaja embleemiks valis tüüpilise prantsuse sümboli – kuke.

Tänapäeval esindab Benedicte Hardy suguvõsa viiendat põlvkonda, olles Hardy konjakimaja rahvusvaheline  saadik.

Hardy konjakimaja on uhke oma Haute Couture stiili üle. Konjakeid iseloomustab elegantsus ning peen ja julge disain. Väärtuslikum ning haruldasem märjuke pannakse kuulsate kristallikunstnike kujundatud karafinidesse ja need  valmistatakse kristallitehas Lalique. Sellised disainitud karafinid koos oma hinnatud ja eksklusiivse sisuga on pälvinud mitmeid auhindu. Kõige värskem nendest on hiljuti pärit Vinexpo-lt Bordeaux’s, kandes nime –  BEST BOTTLE DESIGN AT VINEXPO 2013 GOLD.

Hardy konjakitest on Eestis saadaval:

VS – lilleline aroom, maitse tasakaalus, peen ja värske.

VSOP – aroomis pirni, taustal tunda soojemat pähkli- ning vürtsikamaid kaneelinoote, maitse on suurepärses tasakaalus.

XO – delikaatne bukett, peen segu roosi kroonlehtede, datlite ja sigarikarbihõngust. Küpsus väljendub siidises tekstuuris ja uskumatult kauakestvates maitsenüanssides.

Peagi lisandub valikusse VSOP Organic, mis on siiani veel konjakite seas  harva esinev kategooria.