Remedia Tutvustus

Amber Production Remedia – 30-aastase ajalooga Eesti alkoholitootja

Amber Production Remedia, endise nimega Remedia AS, on taasiseseisvunud Eesti esimene erakapitalil põhinev ettevõte, mis  sai 1991. aastal õiguse hakata tootma alkohoolseid jooke. Sellest ajast alates on Remediast saanud Eesti suuruselt kolmas kangete alkohoolsete jookide tootja.

Alates  2019.aastast kuulub ettevõte Baltikumi suurima alkoholiettevõte Amber Beverage Group koosseisu ja tema nimetus muudeti Amber Production Remedia.

Remedia asub Eesti põhjarannikul Harjumaal, Kiius, puhta loodusega Lahemaa Rahvuspargi vahetus läheduses. Samast piirkonnast on pärit ka jookide tootmises kasutatav looduspuhas vesi. See 55m sügavusest paepealse pinnase ordoviitsiumi-kambriumi veekihist pärit põhjavesi on kõrge kvaliteediga ja samaväärne allikaveega

Tootmist alustas Remedia lahja alkoholiga, tehase lipulaevaks sai võrdlemisi kiiresti esimene toode – Kiiu Torn  Munaliköör

Liköör sai oma nime Harjumaal Kuusalu vallas asuva Kiiu küla järgi, kus asub Remedia tootmiskompleks ning kus tänaseni on püsinud ajaloolise väärtusega linnusetorn. Kiiu vasalinnus ehk Kiiu mungatorn rajati oletatavasti 1520. aasta paiku Kiiu mõisaomaniku Fabian von Tiesenhauseni poolt kindlustatud tornelamuks, ja seda peetakse Eesti väikseimaks linnuseehitiseks. Sellist munalikööri, mida valmistatakse puhtast loodulikust toorainest, toodab tänaseni Eestis ainsana just Remedia.

1994.a. sai Remedia esimese eratootjana Eestis litsentsi ka kange alkoholi tootmiseks.

Turule toodi Saare Džinn ning õige varsti ka erinevad viinad. Tänaseks on Remedia sortiment laienenud ja lisaks viinale ja džinnile toodetakse erinevaid maitseviinasid, likööre ja koorelikööre, samuti  villitakse siin Prantsusmaalt pärit brändit ning Kariibidelt pärit rummi.

Remedia omab pikaajalist kogemust Kosher alkoholitoodete tootmisel ning omab mahetoodete tootmise ja ladustamise luba.

Tänu oma paindlikule tootmise korraldusele, pakub Remedia ka võimalust väikeste ja keskmise suurusega alkoholipartiide allhanketööde tegemiseks.

Olulised faktid

 • 107 tuh

  107 tuhMüüdud 9L kaste

 • 2.5M

  2.5MKäive EUR

 • >20

  >20Erinevat kaubamärki

 • >20

  >20töötajat


VISADUS

VISADUS

ETTEVÕTLUS

ETTEVÕTLUS

LÕBU

LÕBU

TIPPTASE

TIPPTASE

KIIRUS

KIIRUS

MEESKONNATÖÖ

MEESKONNATÖÖ